CMS Bilişim Blog Sayfası

Facebook'ta Kritik Güvenlik İhlali

25 Eylül 2018 tarihinde Facebook tarafından fark edilen güvenlik ihlalini kendi sitesinden duyuruldu. Yaklaşık 50 milyon kullanıcıyı etkilediği düşünülen bu açık Perşembe günü bir yama ile engellendi.

Tarih: 01  EKIM  2018

DETAY

İnstagram'da Mavi Tık Onayı Nasıl Alınır?

Instagram'da "mavi tik" hesap sahibinin gerçekten yazan kişiye ait olduğunu göstermek amacıyla hizmete sunulmuştur. Bu özellik aynı zamanda hesap sahibinin itibarını da arttırmaktadır.

Tarih: 27  Eyl  2018

DETAY

İBB'nin Yol Gösteren Adlı Uygulaması Tüm Türkiye'de Kullanılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin geliştirmekte olduğu ve sadece Marmara bölgesindeki 11 şehirde bir süredir kullanımda olan navigasyon uygulaması "İBB Yol Gösteren", yakında tüm Türkiye'de

Tarih: 26  Eyl  2018

DETAY

Amazon Türkiye Resmi Olarak Açıldı

Bir süredir beklenen Amazon Türkiye faaliyetine bugün resmi olarak başladı. Dünyanın en büyük e-ticaret firmalardan biri olan Amazon'un Türkiye temsilciliğine resmiyet kazandırması uzun zamandır...

Tarih: 19  Eyl  2018

DETAY

Youtube'dan Yeni Bir Özellik: Video İndirme

YouTube'un en son güncellediği Android uygulamasında video indirme özelliğini aktif etti.

Tarih: 31  Ocak  2018

DETAY

LinkedIn'e rakip çıktı: Ripple

Artık hemen hemen herkes tarafından adı duyulmuş olan çöpçatanlık uygulaması Tinder'ın eski çalışanları LinkedIn'e rakip olacak yeni bir uygulamayı yayınladılar.

Tarih: 10  Ocak  2018

DETAY

Opera İzinsiz Kripto Madenciliğini Engelledi

Son dönemin popüler konularından biri olan kripto paraların elde edilmesi için yapılan madencilik işlemleri için bilgisayarınızı ele geçiren hackerlar. Bilgisayarlarınızın kaynaklarını kullanarak, siz

Tarih: 08  Oca  2018

DETAY

Google Asistan Hakkında Bilgi

Apple'ın işletim sstemi IOS'ta yer alan Siri'ye benzer bir uygulama Android telefonlar için geliyor. Google asistan adı verilen bu uygulama Siri benzeri bir uygulama.

Tarih: 22  Kasım   2017

DETAY

Youtube Videolarından Link Özelliği Kaldırıldı

YouTube videolardaki önerilen video linklerini kaldıracağını duyurdu. Doğal olarak yayıncılar bu karardan hoşnut olmadı.

Tarih: 17  Kasım  2017

DETAY

Facebook Telefonlarımızı Dinliyor Mu?

Facebook'un kullanıcıları dinleyerek reklam çıkarttığına dair bir kuşku yurtdışında başlayıp, ülkemizde de konuşulmaya başladı.

Tarih: 06  Kas  2017

DETAY
Yüzlerce müşterimiz yanılıyor olamaz

Hemen Şimdi İletişime Geçin

Copyright © 2004 - 2021 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.