İletişim Bilgileri

SEO Analiz Nedir?

SEO Analiz Nedir?

Seo Analizi bilmemiz için öncelikle Seo'nun ne anlama geldiğini bilmemiz gerekmektedir. Birçok kişi bu konuyu fazlasıyla merak etmektedir ve şimdi sizlere Seo hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağım. Seo "Search engine optimizer" kelimelerinin kısaltmasıdır Türkçe anlamıyla arama motoru doktorudur. Web sitesi sahiplerinin metin yazmalarından site düzenleme önerilerine kadar birçok yararlı hizmet sunmaktadır. Google'ın hiçbir Seo'larla ilgi ve alakası yoktur ve bu konuda bir öneride bulunmamaktadır.

Seo'da en temel olay hedefe kitlenmedir yani Seo Analiz. Seo ilk olarak başlangıç yapacağınız anahtar kelime ile başlar. Anahtar kelimenizin ilgi ve dikkat çekici olması çok önemlidir. Seo Analiz çalışmaları için çok sayıda ve birbirlerinden farklı farklı çeşitli alanlarda üstünlük gösteren araçlar bulunmaktadır. Tabii ki kullanılan aracın yetenekleri sürekli arttıkça yeteneklere eş değer olarak fiyatlarda yükselerek artmaktadır. Seo analiz araçları kontrol parametrelerinde; Seo Temelleri Seo İçeriği Seo Bağlantıları Kullanılabilirlik Sosyal Medya Teknoloji Seo otoriteleri Seo Anahtar Kelimeleri ve Güvenlik başlıkları vardır.

Biraz detaya girersek; Seo Temelleri www yönlendirmelerinin geçerli olup olmadığı URL'lerin temiz olup olmadığı Sayfa yönlendirmesi kullanımı ve Sitemap'in doğru oluşturulmasıdır. Seo İçeriği; Sayfa başlığının sitenizle alakası Sayfa açıklamaları Anahtar kelimelerin kullanımı Sayfa içi başlıkların doğru kullanımı iframe kullanımı Yazı-HTML kod oranı ve Flash kullanımıdır. Seo Bağlantıları; İç link yapısı Site dışı link yapısı Anchor kullanımı Backlink sayısı ve DMOZ kaydıdır. Kullanılabilirlik; Alan adı uzunluğu Favicon kullanımı 404 sayfası Dönüşüm formları Dublin Core kullanımı Microformat kullanımı Yükleme süresi Sayfa boyutu ve Yazdırılabilir site CSS'idir.

Teknoloji; Uygun sıkıştırma teknolojisi kullanımı Ön bellek kullanımı HTML versiyonu Site genelinde kullanılan javascriptler Sayfa içinde kullanılan izleme kodları ve Web sitesi sunucu altyapısıdır. Sosyal Medya; Facebook beğeniler paylaşımlar ve yorumlar Twitter backlinkleri Google Plus paylaşımları ve StumbleUpon paylaşımlarıdır. Seo Anahtar Kelimeleri; Anahtar kelime tutarlılığı ve Anahtar kelime yoğunluğunun dengesidir. Güvenlik; Dizin taramasının erişilebilirliği Sitede zararlı kod olup olmadığı Spam listelerinin kontrolü ve Sunucunun bulunduğu ülkedir. Seo Otoriteleri ise; Alan adınızın yaşı Alan adınızın süresinin dolmasına ne kadar kaldığı Indexlenmiş sayfa sayısı ve Google PageRank puanıdır.