İletişim Bilgileri

Arama Motorlarına Kayıt

Arama Motorlarına Kayıt

Günümüzün en etkili iletişim aracının internet olduğu ve insanların çoğu ısını internetten yaptığı düşünülürse elimizdeki ürün ya da hizmeti pazarlamanın en etkili yolunun da internetten rahat ve kolay bulunabilme olacağı kolaylıkla anlaşılacaktır. Günümüzün rekabet koşulları ve internetin uçsuz bucaksız enginliğinde kaybolup gitmemek ve göz önünde bulunabilmek için firmanızın ya da sitenizin arama motorlarına kaydedilmesi hayati önem taşımaktadır.

Arama motoruna kayıt sayesinde sitenizi sadece özellikle sizi arayan kullanıcılarınız değil herhangi bir siteyi aratırken sizinle karşılasan potansiyel kullanıcılarınızda ziyaret edebilecektir. Söz konusu urun ya da hizmet satışı olduğunda ise bu şekilde tercih edilebilme potansiyeli oldukça yüksek olmaktadır. Gelişen teknoloji ile insanlar artık sokak sokak gezip dükkan aramak yerine sana alışverişlere yönelmişlerdir. Sız ne kadar güzel bir site açarsanız açın sizi bilip ya da tesadüfen bulup da sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınız yoksa ulaşılabilirliğiniz düşükse sanal ortamda hiç şansınız yok demektir. Bu yüzden Arama motoruna kayıt yaptırmanız siteniz için hayati öneme sahiptir.

Unutulmamalıdır ki insan meraklıdır ve her zaman daha iyisine ulaşmak ister bu durum da istenilen bir ürün adı arama motoruna yazıldığında sadece bir siteye değil aranılan malzeme ya da hizmete bağlı olarak birden çok site ziyaret edilecektir. Eğer arama motorunda kaydınız yok işi bu alışverişte hiç şansınız yok demektir. Arama motoruna kayıt ile sızın sitenizin tam adresini bilip kullanan ziyaretçilerinizin dışında belli bir site aramadan arama motoru ile tercih yapacak olan yüzlerce kullanıcıya da kapılarınız açmış olacaksınız ki insanlar memnun olduğu hizmeti başkalarına da tavsiye etme eğiliminde olduklarına göre kullanıcı katsayınız günden güne artacaktır.

Önce tesadüfen denk gelenler ve sonra memnun kalanların yönlendirmesi ile diğer kullanıcılarınız ile siteniz ziyaretçi akınına uğrayacaktır. Sızın sitenizin internet denen uçsuz bucaksız denizde minik bir damla gibi kaybolup gitmememsi için arama motoruna kayıt ile sitenizi bir adaya çevirin ve kapılarınızı tesadüfî kullanıcıların ziyaretlerine açın. Yeni pazarlama ve reklam yöntemlerinin en etkileri artık internet ortamında yapılmakta ise sizde gardınızı mutlaka alın.