İletişim Bilgileri

Web Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Web Güncellemesi Nasıl Yapılır?

İnternet sayfanız var ise ve bu piyasa içerisinde güvenilir bir portal olmak istiyorsanız siteniz ile ilgili birçok çalışma yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunlardan biri de sitenizin sürekli olarak güncel olmasıdır. Yani gün içerisinde web adresinizi dönem dönem birkaç kez ziyaret eden kişilerin sürekli olan yeni bilgiler görmesi gerekmektedir. Bu durum internet sitenize olan ilgiyi arttıracaktır.

Peki, başlığımızda da belirttiğimiz gibi bu güncelleme işi nasıl yapılmaktadır? Öncelikle site içeriğini sürekli yenilemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bunu yaparken asla başka sitelerden kopyala yapıştır tekniğini kullanmamalı her zaman özgün içerikler ile güncelleme yapmalısınız. Bu sizi arama motoru sayfalarında üst sıralara taşıma da etkili olacaktır.

Yazı resim ve video ekleme gibi güncellemeleri sitenizin paneline giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tasarımcınız tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Eğer wordpress tabanlı bir siteye sahipseniz son derece kolay bir şekilde yeni konu ekleme işlemlerini yapabilirsiniz. Ancak bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz mutlaka alanında uzman kişiler tarafından teknik destek almanız gerektiğini de belirtelim. İnternet üzerinden de bu konuda pek çok video ve yazılı kaynağa erişebilmeniz de mümkündür. Sitenizi genel olarak güncellerken kullanılan bazı programların olduğunu da belirtelim. dreamwiewer bunlardan biri olmaktadır ve ilk 1 ay ücretsiz bir şekilde kullanım imkanı sağlamaktadır.

Ancak konuya çok fazla vakıf değilseniz ve sitenizde olumsuz bir durumun oluşmasına imkan vermek istemiyorsanız sitenizi yedeklemeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Arama motoru sayfaları sitenizi sıralamaya koyarken belirlediği kriterlere göre kodlanmış uygun yazılım dilleri ile yayın hayatına devam eden bir sayfa olmanıza özen gösteriniz. Bu sebeple eski yazılım dillerinden bir an önce arınmanız gerektiğini de siz değerli ziyaretçilerimize ifade edelim.

Eğer uzun yıllar yayın hayatına devam eden bir portala sahip olmak ve maddi olarak da kazanç elde etmek istiyorsanız web güncellemesini aktif olarak yapmaya özen göstermelisiniz. Ancak bu şekilde binlerce rakip site arasından sıyrılabilir ve tercih sebebi olmayı başarabilirsiniz. Başarılı ve sağlıklı günler dileriz.