Yandex.Direct Reklamları

Yandex.Direct, Yandex arama motoru üzerinde arama ve içerik reklamı yayınlama sistemidir. Bu sistem, aynı Google Adwordste olduğu gibi Yandex'te veya diğer binlerce sitede benzer ürünleri ya da hizmetleri arayan kişilere reklamınızı gösterir.

Yandex ReklamlarıSİZİ ARAYALIM!

Sizi Arayalım

Formu doldurun temsilcilerimiz size ulaşsın.

İsim Soyad
Email Adresi
Telefon
MesajınızYandex Reklam Seçenekleri şunlardır:

Yandex.Direct İçerik Reklamı

Yandex.Direct İçerik reklamı, içeriği kullanıcıların ilgi alanlarına bağlı olan reklam çeşididir. Yandex.Direct İçerik reklamı sadece sizin reklam verdiğiniz kelimelerle eşleşen aramaları yapan kullanıcılara gösterilir. Yandex.Direct İçerik reklamı, arama türünde ve tematik olabilmektedir.

Arama reklamı internette (veya sitede) yapılan arama sonuçlarında gösterilir. Arama reklamının gösterilmesi için en önemli koşul, kullanıcı tarafından girilen arama sorgusunun reklamda bulunmasıdır. Reklamın konusu kullanıcının ilgi alanına uygunsa içerik reklamı sayfada gösterilir. Yandex.Direct İçerik reklamı, kullanıcının görüntülediği sayfanın içeriğine ek bilgi olarak gösterilir. Bu reklam kullanıcının ilgi alanına uygundur.

Yandex.Direct Görüntülü Arama Reklamı

Yandex.Direct Görüntülü Arama Reklamı işletmenizin ürün veya hizmeti ile ziyaretçi kitlesini çekmek için en kullanışlı yollardan biridir. Yandex.Direct Görüntülü Arama Reklamı Yandex arama sonuçları sayfasında gösterilir.

Yandex.Direct görüntülü arama reklamını markanızın bilinirliliğini arttırmak veya yeni ürün çıkan bir ürünü tanıtmak için kullanabilirsiniz.

Yandex.Direct Görüntülü arama reklamı sorgu gruplarına göre arama sonuç sayfasında gösterilir.

Yandex.Direct Reklam materyallerinin formatı 200×300 px boyutunda gif veya jpg formatında olmalıdır.

Yandex Görüntülü Reklam

Yandex.Direct Mobil Reklamları

Yandex.Direct reklamları masaüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve telefonlarda (cep telefonlarında ve akıllı telefonlarda) gösterilmektedir. Kampanyalarınıza ayrı reklam metinlerine ve açılış sayfalarına sahip mobil reklamları ekleyebilirsiniz.
Kampanyada hem mobil hem standart reklam varsa sistem cep telefonu gösterimlerinde mobil reklamlara, masaüstü veya tabletlerde ise standart reklamlara öncelik verir. Kullanıcı telefondan Yandex'in masaüstü arayüzüne girse bile gösterimlerde mobil reklamlar uygulanır.

Mobil Uygulama Reklamları

Yandex.Direct reklamları ile iOS ve Android uygulamalarınızın reklamını oluşturabilirsiniz. Bu reklam türü sadece desteklenen mobil cihazlarda (akıllı telefon ve tablet), Yandex'in arama sonuçlarında gösterilebilir.

Yandex Arama sonuçlarında reklamınızın pozisyonları

Arama sonuçlarındaki Yandex.Direct reklam sayısı reklamın gösterileceği cihaza bağlıdır. Reklamlar, Yandex arama sonuçları sayfalarında aşağıdaki bloklarda gösterilebilir:

Özel Alan

Yandex Özel Alan

Özel alan, arama sonuçlarının üstünde yer alır. Bu alan en fazla üç reklam içerebilir. Bu blokta yer alan reklam gösterimleri, maksimum tıklama sayısı elde etmenizi sağlar.

Garantili gösterimler

Yandex Garantili Gösterim

Garantili gösterimler alanı en fazla dört reklam içerir. Bu alan, arama sonuçlarının sağında yer alır.

Dinamik gösterimler

Garantili gösterimlere girmeyen reklamlar, başka reklamverenlerin reklamlarıyla değişerek dinamik gösterimler alanında gösterilebilir. Dinamik gösterimlerin bloğu garantili gösterimlerin altında yer almakta ve beşe kadar reklam içermektedir.

Metrica. Reklam kampanyasının etkililiğinin değerlendirilmesi

Yandex.Metrica, Yandex.Direct reklamınıza tıklandıktan sonra sitenizde neler yapıldığını öğrenmenizi sağlayan özel analiz aracıdır. Bu bilgiler reklam etkililiğini analiz etmek için gereklidir.

Yüzlerce müşterimiz yanılıyor olamaz

Hemen Şimdi İletişime Geçin

Copyright © 2004 - 2021 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.