Progressive Web Apps (PWA) Nedir?

Progressive Web Apps (PWA) Nedir?

Tarih: 18/EKI/2019

PWA, kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak için masaüstünde, tablette, notebook'ta ve cep telefonlarınızda çalışan bir uygulamadır.

 

Bir firma sahibi iseniz ve müşterilerinizin veya potansiyel müşteri adaylarınıza ulaşmak istiyorsanız, kesinlikle bier PWA uyumlu web sayfasına sahip olmanız gerekmektedir.

 

Bir web sitesinde PWA özelliği uygulandığında, kullanıcılar web sayfalarına internet yardımı olmadan erişebilirler. Cep telefoununuzun ana ekranında yer alacak olan PWA Web Sayfası için herhangi bir uygulama storeundan indirme yapmanıza gerek yoktur. Kolayca bir kaç işlemler cep telefonunuzun tabletinizin, notebookunuzun veya masaüstü bilgisayarınızın masaüstüne uygulamayı kaydederek istediğiniz zaman hızlıca site üzerindeki içeriklere ulaşabilirsiniz.

 

PWA'nın daha fazla faydasına bakalım.

 

Hızlı - PWA web sitelerinin yardımıyla, yavaş internet hızında bile içerik 3 kat daha hızlı yüklenebilir. 

Güvenli - Bugün sitelerin çoğunun güvenlik nedenleri vardır. Daha fazla güvenlik sağlama PWA, HTTPS bağlantılarını uygulayarak güvenli bir ortam sağlar.

Duyarlı - Duyarlı bir web sitesine sahip olmak, web siteleri için önemli bir faktördür. PWA siteleri, masaüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve mobil cihazlarda tutarlı bir deneyim sağlamak için duyarlı tasarım stratejileri uygular.

Dönüşüm - HTTPS özelliğine sahip ve responsive tüm siteler PWA Uyumlu Web sitesine dönüştürülebilir

Çapraz tarayıcı uyumlu - PWA siteleri, Chrome, Edge, Firefox, Safari gibi tüm modern tarayıcılarda eşit derecede iyi çalışır.

Çevrimdışı Modu - Bu, PWA sitelerinin en baskın faktörlerinden biridir. Bir önbellek mekanizması kullanır, böylece bir kullanıcı internet yardımı olmadan veya düşük internet hızına sahip olmadan bir web sitesine erişebilir.

Mobil “Yükle” - Kullanıcıların çoğu, yetersiz alan veya donanım sorunları nedeniyle uygulama indirmeyi teşvik etmez. PWA yardımıyla, bu sorun web sitesi kaydedilerek çözülebilir ve bununla birlikte bir Mobil Uygulama olarak hareket edecektir.

Paylaşılabilir içerik - PWA sitesindeki her sayfanın, diğer uygulamalarla veya sosyal medyayla paylaşılabilecek benzersiz bir URL'si vardır.

Uygun Fiyat - Mobil uygulamalara göre çok daha düşük maliyetle PWA uyumlu web siteniz oluşturulabilir

 

Google'ın bize hediyesi olan PWA bir çok üstün özelliğe sahip olmasına karşın maliyetleri mobil uygulamalara istinaden inanmayacağınız kadar düşüktür. Aşağıdaki linke tıklayarak hem PWA hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilir hem de bizden teklif alabilirsiniz.

PWA Uyumlu Web Sayfası

Yüzlerce müşterimiz yanılıyor olamaz

Hemen Şimdi İletişime Geçin

Copyright © 2004 - 2021 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.