Google Chrome Güvenli Değil Hatası Nasıl Düzeltilir?

Google Chrome Güvenli Değil Hatası Nasıl Düzeltilir?

Tarih: 09/TEM/2019

E-ticaret siteleri için elzem olan https uzantısı, bir süredir Google tarafından tüm sitelerde olması gerekir ibaresi ile açıklandı. 

Bu açıklama ile birlikte Google'ın tarayıcısı olan Chrome tarafından SSL sertifkası kullanmayan tüm sitelerde adres satırının solunda Güvenli değil olarak bir ibare yer aldı.

 

HTTPS (HyperText Transfer Protocol Secure ) Protokolü nedir?

https yani HyperText Transfer Protocol Secure kullanan bir sitede tüm bilgiler şifrelenir. Bu yüzden bir başkasına bilgi gönderilmesi mümkün değildir.

HTTPS, genelde kredi kartıyla veya internet bankacılığı ile yapılan ödeme işlemlerinde veya kişisel bilgiler gibi gizlilikle ilgili bilgilerin gönderilmesi ve saklanması amacıyla kullanılmaktadır.

 

SEO'da Https'nin önemi

Google bir süre önce resmi hesabından tüm sitelerin SSL sertifikası alması gerektiğini ve almayan sitelerin Google arama sonucu sıralamalarda dezavantajı olacağını açıkladı. Bu da SEO'ya doğrudan artı veya eksi puan yazılacağı anlamına geliyor.

Google'ın buradaki hedefi tamamen şifrelenmiş ve güvenli bir internet. 

SSL serfikasına sahip olmayan bir site Chrome tarayıcısında aşağıda görüldüğü gibi Güvenli değil olarak gösteriliyor.

Bu da ziyaretçileri kötü yönde etkileyebilir.

 

Güvenli Değil Uyarısını Nasıl Kaldırabilirim?

Sitenize SSL sertifikası kurarak veya kurdurarak bu uyarının ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda yardım almak ve uygun fiyatlardan SSL sertifkası almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Yüzlerce müşterimiz yanılıyor olamaz

Hemen Şimdi İletişime Geçin

Copyright © 2004 - 2021 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.