İnstagram'da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram'da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Tarih: 26/KAS/2018
2010 yılında Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından tarafından kurulan Instagram, 9 aylık bir sürede 1 milyon kullanıcıya erişerek herkesin dikkatini çekmişti.

2012 yılında Instagram'ı 1 milyar dolara Facebook satın aldı. Kurulduğu günden bu yana bir çok değişiklik yapılan uygulamada bugün fotoğraf paylaşımı, etiket, canlı yayın, hikaye (story) paylaşımı ve direk mesajlaşma özelliklerini içerisinde barındırmaktadır.

Bu kadar önemli bir sosyal medya aracında paylaşımlar yapıyorsanız özellikle firmaların yer bildirimi yapması önemlidir. Yer bildirimi yapabilmeniz için de Konum bildir seçeneğinde firmanızın çıkması önemlidir.

Instagram, Facebook tarafından satın alındığı için konum bilgilerini de Facebook'tan almaktadır.Bu yüzden Instagram'da konum paylaşabilmek için Facebook'ta konum eklemeniz gerekmektedir.

Facebook Konum Ekleme nasıl yapılır?


Facebook'ta konum eklemek için öncelikle mobil uygulamanızda "Yerini Bildir" bölümüne tıklayın. Bu bölümde arama kısmına firma isminizi yazın.

Firma isminiz ile benzer isimler varsa bu kısımda çıkacaktır. Eğer yoksa da yine en alt kısımda xxxx iline "firma adınız" ekle uyarısı çıkmaktadır.

Bu alana bastıktan sonra adres bilgileriniz ve konumunuzu belirleyen harita çıkmaktadır. Eklemek istediğiniz adreste kayıt işlemini yaparsanız haritada mevcut konumu göster seçeneği ile haritada aramaksızın ekleme işlemini yapabilirsiniz.

Bu makale sorununuza çözüm olduysa buraya tıklayarak facebook sayfanızda paylaşabilirsiniz.

Yüzlerce müşterimiz yanılıyor olamaz

Hemen Şimdi İletişime Geçin

Copyright © 2004 - 2019 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.