Google Drive'da Dosya İndirme Sorunu ÇÖZÜLDÜ!!

Google Drive'da Dosya İndirme Sorunu ÇÖZÜLDÜ!!

Tarih: 08/KAS/2018
En popüler online depolama servislerinden biri olan Google Drive uzun zamandır hayatımızda önemli bir yer edindi. Ofiste veya dışarda yaptığımız bir işi eskiden flash belleklerle oradan oraya taşırken şimdi Google Drive vb. online depolama servisleri ile depolayarak kolayca belgelerimize erişebiliyoruz.

Google Drive Microsoft ile işbirliği yaparak doc, docx, xls vb. tüm uzantıları desteklemekte ve üzerinde görüntülemenize izin vermektedir. Bununla birlikte içerisinde de bu dosya uzantılarına sahip dökümanları oluşturabilmektesiniz.

15 GB ücretsiz kotaya sahip olan Google drive'da dosya depolama işleminde bazı hatalar olabiliyor. "....docs.googleusercontent.com ana makinesine erişim reddedildi Bu sayfayı görüntüleme yetkiniz yok." hatasını alıyorsanız bilin ki depoladığınız dosyaları indiremeyeceksiniz. Buna sebep olan bir kaç faktörü aşağıda sizinle paylaşacağız.

Google Drive Dosya İndirme Sorunu Çözümü


1-Eğer tarayıcınızda ABP gibi reklam önleyici bir eklenti varsa bunu Google Drive üzerinde durdurmanız gerekiyor. Bu dosya indirme sorununuzdan biri olabilir.

2-İkinci bir problemde cache ten sayfanın çağrılması olabilir. Bu sorunun çözümü ise tarayıcınızın cache ini temizlemek olacaktır. Başka tarayıcıdan giriş yapıp yine dosya indiremiyorsanız. Sorununuz cacheten değildir.

3-En yaygın sorun ise birden fazla google hesabı kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Birden fazla hesap kullanıyorsanız hepsinden çıkıp dosya indirmek için kullanacağınız hesaba tekrar girmeniz yeterli olacaktır.

Bu makale sorununuza çözüm olduysa buraya tıklayarak facebook sayfanızda paylaşabilirsiniz.

Yüzlerce müşterimiz yanılıyor olamaz

Hemen Şimdi İletişime Geçin

Copyright © 2004 - 2019 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.