İnstagram'da Mavi Tık Onayı Nasıl Alınır?

İnstagram'da Mavi Tık Onayı Nasıl Alınır?

Tarih: 27/Eyl/2018
Instagram'da "mavi tik" hesap sahibinin gerçekten yazan kişiye ait olduğunu göstermek amacıyla hizmete sunulmuştur. Bu özellik aynı zamanda hesap sahibinin itibarını da arttırmaktadır.

Instagram'da mavi tıkın olması, hesap sahibinin gerçek olduğu yani bir hayran tarafından açılmış veya fake hesap olmadığı anlamına geliyor. Bir hesabın mavi tık almış olması bunun hiçbir zaman kalkmayacağı anlamına gelmiyor. Kurallara uyulmaması durumunda Instagram mavi tıkı kaldırabiliyor.

Instagram'da Mavi Tıkı Nasıl Alabilirim?

Instagram'da mavi tık almak Twitter'da olduğu kadar kolay değil. Twitter'da yer alan hesap doğrulama sayfası maalesef Instagram'da yok.

Instagram kural sayfasında sadece bazı tanınmış kişilerin, ünlülerin ve markaların onay alabileceğini açıkça söylüyor. Yüzbinlerce takipçisi olan sayfalar bile marka veya tanınmış kişiler değillerse, onay alamayabiliyorlar.

Bu kurallar çerçevesinde Instagram hesabınızın onay için uygun olduğunu düşünüyorsanız şu konulara dikkat etmeniz gerekiyor:

  • Hesabınız aktif olsun (Aktif bir şekilde kullanın)
  • Sahte takipçi ve beğeni almayın
  • Diğer sosyal medya hesaplarında da profil oluşturun ve bu sayfalardan Instagram profilinize link verin
  • Mavi tık taklit edilebilecek marka veya kişileri sahtelerinden ayırmak için getirilen bir özellik olduğu için hesabınızın taklit edilebileceği izlenimi yaratmanız sizin için en kritik hareket olacaktır

Yüzlerce müşterimiz yanılıyor olamaz

Hemen Şimdi İletişime Geçin

Copyright © 2004 - 2021 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.