İBB'nin Yol Gösteren Adlı Uygulaması Tüm Türkiye'de Kullanılacak

İBB'nin Yol Gösteren Adlı Uygulaması Tüm Türkiye'de Kullanılacak

Tarih: 26/Eyl/2018
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin geliştirmekte olduğu ve sadece Marmara bölgesindeki 11 şehirde bir süredir kullanımda olan navigasyon uygulaması "İBB Yol Gösteren", yakında tüm Türkiye'de kullanılmaya başlanacak.

Şu anda İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir ve Çanakkale illerinde çalışmakta olan bu uygulama ile eczaneler, Para çekme makinaları, otoparklar, benzin istasyonları, toplu taşıma, spor sahaları ve kamp alanlarını sorgulayabileceksiniz.

Sorgulama dışında trafik sıkışıklığı, kaza durumları, toplu taşıma araçlarının durumları hakkında da uygulamadan bilgi alabilirsiniz.

Uygulamanın bir diğer özelliği de dil seçenekleri. Türkçe dışında Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Arapça dil seçenekleri de bulunmakta.

Konuyla ilgili İSBAK A.Ş. Ar-Ge ve İnovasyon Müdürlüğü'nde İnovasyon ve İş Geliştirme Şefi olarak görev yapan Selcen Işık, "Bu uygulama, akıllı ulaşım sistemleriyle entegre çalışıyor. İstanbul genelindeki tüm trafik kameralarının anlık görüntülerine bu uygulama üzerinden erişebiliyorsunuz. Ana arterlerde kurulu olan trafik ölçüm sensörleri bilgilerine bu uygulama aracılığıyla ulaşabiliyoruz. Otoparkların boşluk ve doluluk oranları, nöbetçi eczaneler gibi bilgiler de sunuluyor" ifadelerini kullandı.

Yüzlerce müşterimiz yanılıyor olamaz

Hemen Şimdi İletişime Geçin

Copyright © 2004 - 2021 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.