Facebook Profil Fotoğrafınızı Nasıl GIF Yaparsınız?

Facebook Profil Fotoğrafınızı Nasıl GIF Yaparsınız?

Tarih: 01/Ekim/2015

Facebook, GIF uzantılı hareketli resim dosyalarının profil fotoğrafı olarak kullanılabilmesini sağlayan bir yenilik ile gündeme gelmişti. Bu özellik oldukça kullanışlı olabilir ve bilgilendirme gibi amaçlarla da kullanılabilir.

Facebook şu anda bu özelliği tam olarak kullanıma sunulduğunu henüz duyurmadı. Özellik sadece bazı kullanıcılar tarafından kullanılıyor ve böylece bu özellik için Facebook, kendi kapalı beta sürümünü yaratmış oldu. Profilinizi kontrol etmeden önce şunu belirtmekte fayda var, Facebook yaptığı açıklamada uygulamanın sadece iOS işletim sisteminde kullanılabildiğini açıkladı. Yani eğer iOS işletim sistemi bulunan bir cihazınızla Facebook hesabınıza girmemişseniz kapalı betada yer almak için şansınız yok.

Kapalı betaya kabul edilenler ise bu özelliğin kullanımı için öncelikle kendi profillerine giriş yapmaları gerekmektedir. Eğer bu özelliğin denenmesi için seçilmişseniz profil fotoğrafınızın sayfanın orta kısmında olduğunu ve yeni özellik hakkında bilgilendirme yapan birkaç yazıyı farkedeceksiniz. İşleminizi bildirimde de yazdığı gibi normal bir şekilde profil fotoğrafınızı değiştirerek gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook'un bu özelliği kullanılarak profil fotoğraflarına sadece GIF değil aynı zamanda videolar da eklenebiliyor. Fakat bu videolar sadece 7 saniye uzunluğunda olabiliyor. 7 saniye, profil fotoğrafında kullanılacak olan bir görüntü için bence oldukça uzun.

Facebook'un özelliği herkese açık bir şekilde yakın bir tarihte sunması bekleniyor.

Yüzlerce müşterimiz yanılıyor olamaz

Hemen Şimdi İletişime Geçin

Copyright © 2004 - 2020 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.