HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Blog

Apple Kullanıcıları Dikkat

Apple Kullanıcıları Dikkat

Tarih: 25/Eylül/2015

Apple'daki güvenlik açığı söylentileri güvenlik uzmanları tarafından ortaya çıkarıldı. ABC News'a bir açıklamada bulunan Apple sözcüsü, uygulama geliştiricilerine çalışmaları için sağladıkları sistemin kopya bir versiyonu olduğunu doğruladı.

Peki nasıl Gerçekleşti Bu Olay?

Tahminlere göre, Çinli bazı yazılımcılar, Apple uygulamalarını geliştirmekte kullanılan "Xcode" isimli geliştirme ortamını (IDE), kaynağından indirmek yerine Çin'deki bir adrese yöneldiler.

Hackerlar, Xcode'u Apple.com'dan indirmeyip Çin'in önde gelen internet şirketlerinden Baidu'nun bulut ağına kaydedilen bir sürümünü yüklediler. Bu sistemle şekillendirilen iOS uygulamaları da otomatik olarak söz konusu zararlı yazılıma ev sahipliği yapıyor ve bu sistem sayesinde hacker'lar kullanıcı bilgilerine ulaşabiliyor.

APPLE ZARARLI UYGULAMALARI SİLDİ

Güvenlik uzmanlarına göre zararlı kod bulaşan bu uygulamalar kullanıcıların şifreleri dahil tüm kişisel verilerini ele geçirebiliyor. Apple, zararlı yazılım bulaşan uygulamaların AppStore'dan kaldırıldığını açıkladı. Baidu ise manipüle edilmiş geliştirme ortamı Xcode'u sildiğini duyurdu.

Copyright © 2004 - 2019 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.