HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Blog

Google Yenilikçi Ürünlerini Geleceğin Evi Konsepti Hazırlayarak Tanıttı

Google Yenilikçi Ürünlerini Geleceğin Evi Konsepti Hazırlayarak Tanıttı

Tarih: 14/Haz/2014

Alanında dünya devi olan Google siber çağın getirdiği olanakların evlerde bizlere nasıl kolaylıklar sağlayacağını ve evlerimizi nasıl teknolojiyle birleştirerek kullanıma kolay hale getirebileceğimizi anlatan Google House projesini İstanbul'a getirdi. Bu proje kapsamında Google İstanbul'da bir evi rengarenk döşedi ve evin moda ve giyinme odasına salonuna genç odasına ve mutfağına yerleştirdiği cihazlarla Google Play Google Video Google Search by Voice Google Plus Google Trends Youtube Google Hangouts ve Goodle Docs gibi programları birleştirerek 13 Mayıs 2014 tarihinde misafirlerine keyifli anlar yaşattı.

Örneğin salonda Google Play kullanılarak kitap okundu ve Google Search by Voice ile akla takılan her hangi bir şeyi google araç çubuğuna yazıp aratmak yerine misafirler konuşarak sesle kısa yoldan aratma yapabildiler. Genç odasında izlemek istedikleri bir videoyu bulup seyredebildiler. Mutfakta yemek yaparken Hangouts programı kullanarak görüntülü ve sesli konuşma yaparak diğer insanlarla bağlantı kurabildiler. Modda odasında yine Hangouts kullanarak tasarımcıların yorumlarını dinleyebildiler. Ayrıca misafirler Google Plus kullanarak seyahat planlarını yapabildikleri gibi seyahat planı dahilinde gidilecek yere ait müzeler restoranlar ve oranın popüler mekanları hakkında da bilgi sahibi oldular.

Google House etkinliği yeni teknolojik gelişmelerin nasıl günlük hayata entegre edileceğini anlatan bir proje olup Google yine bu ayın başında Dubai'de bir otelin 2 odasını aynı şekilde değiştirerek ürünlerini misafirlerine tanıtmıştı.

Copyright © 2004 - 2019 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.