HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Blog

İstanbul'da Metrobüs Hatlarında Ücretsiz İnternet Hizeti Başladı

İstanbul'da Metrobüs Hatlarında Ücretsiz İnternet Hizeti Başladı

Tarih: 02/Haz/2014

İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz sene Avcılar ve Beylikdüzü hatları için yeni akıllı otobüsler satın almış ve bu hatlarda yolculara otobüslerde yer alan hızlı şarj girişleri sayesinde ücretsiz şarj hizmeti sunmuştu. Ayrıca akıllı otobüslerin sağladığı Wi-Fİ yayından da faydalanarak otobüsü kullanan yolcular ile ücretsiz internet hizmetini buluşturmuştu.

Bu hatları kullanan yolcular bu otobüslerde şifresiz ve ücretsiz internet hizmetinden faydalanabiliyor ve inecekleri yere varana kadar akıllı telefonları veya tablet cihazları ile internete bağlanarak sıkılmadan yolculuklarını tamamlayabildikleri gibi güncel e-postalarını kaçırmak veya sosyal medyadaki paylaşımları kaçırmak gibi durumlara maruz kalmıyorlardı. Bu yıl ise metrobüs hatlarında aynı hizmeti vermeyi planlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde metrobüs hatlarından ücretsiz wi-fi internet bağlantısı hizmetini yolcuların beğenisine sundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin duyurular için kullandığı resmi twitter sayfasında metrobüslerde artık akıllı telefonları ile yolcuların Wi-Fİ listesinden İETT METROBÜS seçeneğine tıklayarak seyahatleri boyunca ücretsiz olarak internet hizmetinden faydalanabileceklerini duyurdu.

Bu hizmet sayesinde artık metrobüs yolcuları hiç bir ücret ödemeden veya kullanıcı adı şifre girme zorunluluğunda bırakılmadan gidecekleri durağa varana kadar internette dilediğince gezinebiliyorlar. Metrobüs kullanan yolcular yolda geçirdikleri süre boyunca harcadıkları uzun vakitleri artık internete bağlanarak daha verimli olarak geçirebiliyor ve internetten işlerini halledebildikleri gibi artık hiç bir şeyi kaçırmadan anında takibini gerçekleştirebiliyorlar.

Copyright © 2004 - 2019 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.