HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Blog

Twitter Yeni Mute Özelliğini Kullanıma Sundu

Twitter Yeni Mute Özelliğini Kullanıma Sundu

Tarih: 27/May/2014

12 Mayıs’ta Twitter Inc. tarafından mute özelliğinin Twitter’a eklendiği duyuruldu. Mute Türkçe'de sessiz anlamına geliyor Twitter’ın sağladığı mute özelliği ile ise Twitter kullanıcıları artık twitlerini görmek istemedikleri kişilerin unfollow yani takip etmeyi bırak seçeneğini kullanmak zorunda olmadan geçici olarak paylaşımlarının timeline yani zaman akışı duvarlarına yer almasını engelleyebiliyorlar.

Bu özellik etkinleştirildiği zaman kullanıcılar paylaşımlarını engelledikleri kişileri isterlerse sayfalarına girerek takiplerini yapabiliyorlar. Bu özellik gereksiz görünen bazı twitlerin zaman akışı sayfasında yer kaplayarak diğer önemli ve istenen twitlerin görülme şansını azaltması ihtimalini ortadan kaldırıyor. Bu seçenek özellikle belli bir haber sitesini veya alternatif haber kaynağının twitter hesabını takip eden kullanıcılar için güzel bir seçenek sunuyor. Sadece belli zamanlarda bu haber sitelerinden duyurular almak için kullanıcılar bu haber sitelerini istedikleri zaman mute istemedikleri zaman unmute yapabiliyorlar yani diledikleri zaman bu sitelerin haberlerini alabiliyor veya istemedikleri zaman bu haberlerin kendi zaman akışı sayfalarına gelmesini engellemiş oluyorlar.

Sosyal medyada özellikle eylemlilik vakitlerinde kullanımı artan twitterda kullanıcılar an be an haber alınmak istenen bir olay için bir kullanıcının veya haber kanalının twitlerini aktive edebilir istemedikleri zaman ise kapatabilirler. Bu özellik şu anda sadece twitterin cep telefonu uygulaması için kullanıma sokulmuş ancak yakın zamanda web tabanlı twitterda da kullanıma sokulması bekleniyor.

Copyright © 2004 - 2019 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.