HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Blog

Mozilla Kullanıcılarına sevindiren haber

Mozilla Kullanıcılarına sevindiren haber

Tarih: 26/May/2014

Arama motorların en önemlilerinden biri olarak kabul edilen Mozilla kullanıcılarını ilgilendiren yeni bir sürüm daha yayımladı. Mobil tarayıcı için sadece birkaç yeni özellik eklenmiş olmasına rağmen asıl yeniliği masaüstü için gerçekleştirmiş Mozilla.  Masaüstü görümü piramiti andıran bir sekme yapısına benzer bir biçime bürünmüş durumda. Sekme yapısı Google Chrome kullanıcılarının çok iyi bildiği bir durum aslında. Mozilla kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlayan bu yeni gelişme ile aynı anda birden fazla sayfanın açılmasına olanak sağlanmış oluyor. Ayrıca Google Chrome ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan menü düğmesinin benzeri Mozilla ’da bulunuyor. Böylece açılan sayfa üzerinde istenilen değişikliler yapılabilmekte ve kısayolların ve araç çubuğunun yeri değiştirilmektedir.

Mozilla Sync yani senkronizasyon özelliği de çok daha kolay ve anlaşılır bir duruma getirilmiş. Kullanıcıların Firefox hesapları ile tarayıcı üzerinden oturum açmalarına olanak sağlamış bulunuyor. Mozilla Firefox 29 sürümü ile birlikte kullanıcılara birçok kolaylık da sunulmuş bulunuyor. Yer imleri geçmiş bilgiler kayıtlı siteler en son çalışılan siteler ve daha birçok veri kullanıcı hesapları ile senkronize ediliyor. Böylece farklı bir bilgisayar üzerinden oturum açılsa bile kullanıcılar belirtilen verilere kaldığı yerden devam edebilmekte ve çok kolay bir biçimde bu bilgileri ekranda görme imkânına sahip olabilmektedir.

Mobil cihazlar için de kullanılmaya başlayan Mozilla ne yazık ki Android kullanıcılarını sevindiren bir gelişme hazırlamamış. Firefox Sync gelişmeleri bu bölümde de yer alıyor. Bingi varsayılan arama motorlarına eklenirken açık kaynaklı web uygulamaların çok daha iyi bir biçimde entegrasyonu sağlanmış ilerleme çubuğunda sağlanan değişim ve birden fazla hızlı paylaş düğmelerinin eklenmesi ile Firefox mobil kullanıcılarına yönelik birkaç yeni özellik de geliştirilmiş bulunmaktadır.

Copyright © 2004 - 2019 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.