HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Blog

Top 10 Sosyal Medya Siteleri

Top 10 Sosyal Medya Siteleri

Tarih: 08/Ocak/2014

Sosyal medya bilgisayar ve internet üzerinden tek yönlü bilgi transferini aşarak çift yönlü paylaşımı ve bilgi transferini sağlamıştır. Eş zamanlı olarak bilgi paylaşımını sağlayan sosyal medya aynı zamanda kişilerin internet üzerinden yaptıkları paylaşımları ve kurdukları diyalogları kapsamaktadır.

Bugün internet sitelerinin ve uygulamaların sayesinde insanlar kendi ilgi alanlarına göre sosyal medya sitelerini takip edebiliyor üye olabiliyor aradıkları bilgilere ulaşabiliyor ve farklı insanlara bilgi paylaşımında bulunabiliyorlar. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla sosyal medyaya ilgi de bir o kadar artmıştır. Çünkü artık internete bağlanmak için evde olmak gerekmiyor. Akıllı telefonlar sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz yerden mobil olarak internete dolayısıyla da sosyal medya sitelerine bağlanabiliyorsunuz. Şimdi ülkemizde en çok talep gören sosyal medya sitelerine bir göz atalım.

1) Facebook: Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya sitesi olduğunu söyleyebiliriz. Arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz fotoğraf paylaşabilirsiniz yer ve durum bildiriminde bulunabilirsiniz.

2) Twitter: Resim ve yazı paylaşımında bulunabilirsiniz. Yazınızı 140 karakter ile bildirmek durumundasınız.

3) Instagram: Fotoğraf paylaşabileceğiniz bir site. Fotoğrafınıza farklı efektler ekleyebilir ve aynı fotoğrafı farklı sitelerde paylaşabilirsiniz.

4) Foursquare: Bulunduğunuz yerden check-in yaparak arkadaşlarınıza konumunuzu bildirebilir ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

5) Blogger: Blog yazma sitesidir. İstediğiniz konuyla ilgili yazılar yazabilir ve sayfanıza reklam alarak para kazanabilirsiniz.

6) Youtube: Video paylaşım sitesidir. Video paylaşabilir ve paylaşılan videolara yorum yapabilirsiniz.

7) Pinterest: Site kendini online mantar pano olarak tanımlıyor. Çeşitli kategorilerden fotoğraflar ve bilgi paylaşılıyor. Siz de kendi panolarınızı oluşturarak bu fotoğrafları arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

8) My Yahoo!: Yahoo dünyanın en büyük elektronik posta hizmeti sağlayan servisidir. My Yahoo da sohbet edebileceğiniz arkadaşlar ekleyip oyunlar oynayabileceğiniz bir uygulamadır.

9) Google+: Google'ın sosyal medya sitesidir. Takip ettiğiniz ve sizi takip eden kişilerle görüntülü konuşma yapabilir fotoğraf video ve link paylaşımında bulunabilirsiniz.

10) linkedIn: CV paylaşımında bulunabileceğiniz profesyonel bir sosyal medya sitesidir. İş dünyasındakiler kendi alanlarıyla ilgili bilgi verirler.

Ücretsiz üye olabileceğiniz sosyal medya sitelerinde hoşça vakit geçirebilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Copyright © 2004 - 2019 CMS Bilişim. Tüm hakları Saklıdır.